مازندران پس از دو سال توقف برای اعزام راهیان نور آماده شد

به گزارش کوله‌بار مازندران، سردار سیاوش مسلمی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران در ساری افزود : از پنج ماه گذشته باز سازی و تعمیرات دو اردوگاه راهیان نور خرمشهر و دزفول متعلق به مازندران شروع شده است.

 

وی با بیان این که به دلیل تعطیلی دوساله ناشی از کرونا هزینه نگهداری و بازسازی این اردوگاه ها بسیار بالا رفته است ، ادامه داد : اما با همت ستاد ملی راهیان نور و استانداری شرایط برای پذیرایی راهیان نور آماده شده است.

 

سردار مسلمی به افزایش هزینه اعزام راهیان نور از ۴۰۰ هزارتومان دو سال پیش به یک میلیون و ۴۰۰هزار تومان در سال جاری اشاره کرد و در عین حال بیان داشت: با همه این اوصاف انتظار داریم با همکاری دستگاه های اجرایی بویژه خیرین این حرکت فرهنگی مورد تاکید رهبری را اجرایی کنیم.

 

وی اثرگذاری راهیان نور در حفظ و تقویت ارزش های دفاع مقدس را بی نظیر دانست و افزود : حال و هوایی که دانش آموزان و دانشجویان در فضای راهیان نور در مناطق جبهه و شهادت مناطق مرزی پیدا می کنند در حفظ ارزش های دفاع مقدس اثر گذاری مستقیمی دارد.

 

نماینده اداره کل آموزش و پرورش مازندران نیز با اعلام این که در دو سال کرونایی راهیان نور به صورت مجازی در بستر شبکه اجتماعی و آموزشی شاد اجرایی شد ، گفت که امسال دانش آموزان استان منتظر شروع ثبت نام برای اعزام هستند.

 

اعزام راهیان نور برای سه قشر دانش آموزان ، دانشجویان و عموم مردم است. اعزام اقشار مختلف به سفر راهیان نور هم از ابتدای اسفند هر سال شروع می شود و تا هفتم فروردین سال آینده ادامه دارد.

 

بر اساس اعلام ستاد مرکزی راهیان نور کشور ، با نظرمسئولان ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امسال امکان اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد.