دستگاه‌های اجرایی در برگزاری راهیان نور کمک حال باشند

به گزارش کوله‌بار مازندران، سید محمود حسینی‌پور، امروز در در چهارمین جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس، شورای حفظ آثار استان مازندران و ستاد راهیان نور، ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: دعای خیر شهدا و امام راحل در این دنیای ظلم و جهالت که استکبار جهانی برای ما درست کرده بدرقه راه ما خواهد بود.

 

وی افزود: عظمت انقلاب اسلامی و کار امام (ره) و شهدای گرانقدر باعث شد ملت ما از استکبار نجات یابد.

 

استاندار مازندران تصریح کرد: امروز شاهد نظامی هستیم که مبتنی بر مردم سالاری دینی است و بعد از 43 سال در این کشور شیعی با آرامش زندگی می‌کنیم.

 

حسینی‌پور خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب انقدر عظیم بود که هنوز کسی نتوانست ماهیت این حرکت را بنویسید و تاریخ باید نویسنده آن باشد همانند واقعه عاشورا و نهضت امام حسین (ع) که بعد 1400 سال ماهیت خود را در دنیا نشان می‌دهد.

 

وی ادامه داد: کربلا و حادثه کربلا منحصر به فرد است و امروز شاهد آن هستیم که این واقعه چه تاثیراتی در دنیا و بر روزی مسلمانان و غیر مسلمانان داشته است.

 

استاندار مازندران افزود: پرچم سرخ حسینی همچنان برافراشته است و ما در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نیز بالای 300 هزار شهید تقدیم نظام کرده‌ایم.

 

حسینی‌پور تصریح کرد: هیچ تفاوتی بین شهدای کربلا و شهدای انقلاب نیست و فقط از لحاظ کمیت شهدای انقلاب بیشتر بوده و این شهدا از جمله شهید همت‌ها و سردار سلیمانی هستند.

 

وی بیان کرد: بدون تردید انقلاب اسلامی ایران در امتداد انقلاب امام حسین (ع)  است و این پرچم منتهی به ظهور امام زمان (عج) خواهد شد.

 

استاندار مازندران گفت: سالگرد انقلاب اسلامی غیر از برنامه‌های اجرایی دهه فجر باید در باطن نیز درست عمل کنیم یعنی باید در محضر شهدا پاسخ‌گو باشیم که برای مردم چه کردیم.

 

 حسینی‌پور ادامه داد: خدمت‌گذاری به مردم یعنی اَدای دِین به شهدا تا شرمنده آن‌ها نباشیم؛ باید نیت‌مان شهدایی باشد و خالصانه و فی‌سبیل‌الله برای احیای راه و ارزش‌های شهدا قدم برداریم و در این مسیر ابتدا باید خودمان را احیا کنیم.

 

وی با بیان اینکه مسیر و خط شهدا باید الگویی در جامعه برای ما مسئولان و مدیران برای خدمت‌رسانی به مردم باشد، تصریح کرد: یکی از بزرگترین مسیر احیای مدیران بخش ارزشی و بصیرتی راهیان نور است و مسئولین باید در این زمینه پیش قدم بشوند.

 

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید در برگزاری اجرایی راهیان نور کمک حال باشند تا این برنامه به نحو احسنت اجرا در استان شود.

 

حسینی‌ پور با بیان اینکه مازندران استانی گردشگر پذیر است، گفت: تلاش کنیم با توجه به ظرفیت‌های استان قدمی در راستای افزایش گردشگر و درآمدزایی این حوزه بهره‌مند شده و مقصد گردشگری خود را از اعتبارات ملی بهره‌مند سازیم.

 

وی بیان داشت: باید ارزش‌های دفاع مقدس و مظلومیت مردم و شهدا را از دریچه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس به مردم دنیا نشان بدیم و لازمه‌اش مجهز شدن این مکان به 10 زبان بین‌المللی است چراکه بزرگترین محل تبلیغ ارزش‌هاست و باید بودجه درستی به این مکان اختصاص یابد.

 

*باید مشکلات راهیان نور را برطرف کنیم

 

سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران نیز با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: راهیان نور کار عظیم و ارزشمند فرهنگی است و باید مقدمات اجرای آن را فراهم کنیم.

 

وی دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم را جامعه هدف راهیان نور عنوان کرد و بیان داشت: ادارات متولی و پشتیبان اجرای برنامه راهیان نور مشخص شدند و سپاه کربلا نیز در این امر دخیل است.

 

سردار مسلمی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در این راستا راه و هدف را برای ما تعیین کردند، تصریح کرد: باید ادارات و دستگاه‌های متولی بیانات ایشان را شاخص قرار دهند و نسبت به انجام آن اهتمام لازم را به عمل آورند.

 

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه جامعه دچار ولنگاری شده است و راهیان نور بهترین راه پناه بردن به مفاهیم دفاع مقدس است و باید تقویت شود، ادامه داد: برای مصون ماندن جوانان از آسیب‌های اجتماعی باید از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه باید مشکلات راهیان نور را برطرف کنیم، همکاری ادارات را در کاهش هزینه‌ها و وسایل سفر موثر دانست و افزود: باید شرایط را برای این سفر معنوی مهیا کنیم.

 

سردار مسلمی با بیان اینکه برگزاری راهیان نور نیازمند عزم و اراده مسئولین است، گفت: اگر فضای کرونایی اجازه بدهد آمادگی برگزاری راهیان نور را به بهترین وجه ممکن داریم.