تحویل پیکر مطهر ۶ شهید گمنام به مسؤولان مازندران

به گزارش کوله‌بار مازندران، سردار عبدالله ملکی ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به میزبانی استان مازندران از شهدای گمنام در ایام فاطمیه دوم اظهار کرد: پیکر مطهر ۶ شهید سال‌های دفاع مقدس امروز در معراج شهدای تهران تحویل نمایندگان استان شده است.

 

وی افزود: کاروان شهدای گمنام از جاده کندوان وارد استان می‌شود و برنامه‌های استقبال، تشییع و تدفین از شنبه یازدهم دی تا پنجشنبه شانزدهم در سطح استان طبق برنامه‌ریزی‌های ستاد گرامیداشت شهدای گمنام انجام می‌شود.

 

ملکی با بیان اینکه مردم استان مازندران به مدت یک هفته میزبان این ۶ آلاله زهرایی در جای جای استان خواهند بود، بیان کرد: مراسم تشییع استانی شهدا پنجشنبه شانزدهم دی در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) همزمان با سراسر کشور در ساری انجام می‌شود.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه پیکر شهدا پس از تشییع جهت تدفین به شهرهای بهشهر، نکا و جویبار منتقل می‌شود، اضافه کرد: پیکر یک شهید در دانشکده امام محمدباقر (ع) ساری خاکسپاری می‌شود.

 

به گفته ملکی مراسم شب وداع با شهدا در چهار شهر میزبان؛ بهشهر، نکا، جویبار و ساری برگزار می‌شود.

 

وی اظهار کرد: مراسم دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی شامگاه دوشنبه سیزدهم دی با حضور شهدای گمنام در مصلای امام خمینی ساری برگزار می‌شود.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران به مشخصات شهدا پرداخت و گفت: شهرستان نکا میزبان دو شهید گمنام ۱۸ و ۲۹ ساله به ترتیب از عملیات‌های کربلای ۵ شلمچه و بدر شرق دجله خواهد بود که در نیروگاه شهید سلیمی و بوستان شهدای گمنام خاکسپاری می‌شوند.

 

ملکی با بیان اینکه شهرستان بهشهر میزبان دو شهید ۲۷ و ۴۰ ساله از عملیات‌ بدر شرق دجله خواهد بود، عنوان کرد: شهید ۲۷ ساله در روستای «برما» و شهید ۴۰ ساله در بندر امیرآباد خاکسپاری خواهند شد.

 

وی ادامه داد: پیکر شهید ۲۰ ساله از عملیات کربلای ۵ شلمچه در دانشکده امام محمد باقر (ع) ساری خاکسپاری خواهد شد.

 

ملکی افزود: همچنین پیکر شهید ۱۸ ساله از عملیات بدر شرق دجله در لاریم جویبار تدفین خواهد شد.