استقبال از کاروان شهدا در رامسر + فیلم

به گزارش کوله‌بار مازندران، مازندران میزبان شهدای گمنام است و پیکر مطهر ۶ شهید سال‌های دفاع مقدس امروز وارد رامسر شد و مردم استان به مدت یک هفته میزبان این ۶ آلاله زهرایی در جای جای استان خواهند بود.

 

 

 

*آغاز تشییع شهدای گمنام از اردوگاه شهدای هفت تیر به سمت میدان امام

 

کاروان شهدای گمنام از جاده کندوان وارد استان شد و در حال حاضر مراسم تشییع شهدای گمنام از اردوگاه شهدای هفت تیر به سمت میدان امام شهرستان رامسر آغاز شد.

 

مراسم استقبال از شهدا از محل اردوگاه شهدای هفتم تیر رامسر آغاز شد و قرار است پس از عبور از میدان امام و داخل شهر تا آخرین حوزه سرزمینی این شهرستان تشییع شوند.

 

همچنین کاروان دوم شهدا هم اکنون در شهرستان تنکابن حضور دارد و مورد استقبال و تشییع مردم شهیدپرور قرار گرفت.

 

براساس برنامه‌ریزی‌های ستاد گرامیداشت شهدای گمنام، برنامه‌های استقبال، تشییع و تدفین از شنبه ۱۱ تا پنج‌شنبه ۱۶ دی ماه امسال در سطح استان برگزار می‌شود.

 

 

مراسم تشییع استانی شهدا پنج‌شنبه ۱۶ دی در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) همزمان با سراسر کشور در ساری انجام می‌شود و پیکر شهدا پس از تشییع جهت تدفین به شهرهای بهشهر، نکا و جویبار منتقل می‌شود.

 

 

 شهرستان نکا میزبان دو شهید گمنام ۱۸ و ۲۹ ساله به ترتیب از عملیات‌های کربلای ۵ شلمچه و بدر شرق دجله خواهد بود که در نیروگاه شهید سلیمی و بوستان شهدای گمنام خاکسپاری می‌شوند.

شهرستان بهشهر نیز میزبان دو شهید ۲۷ و ۴۰ ساله از عملیات‌ بدر شرق دجله خواهد بود که شهید ۲۷ ساله در روستای «برما» و شهید ۴۰ ساله در بندر امیرآباد خاکسپاری خواهند شد.

 

پیکر شهید ۲۰ ساله از عملیات کربلای ۵ شلمچه در دانشکده امام محمد باقر (ع) ساری خاکسپاری خواهد شد.

 

همچنین پیکر شهید ۱۸ ساله از عملیات بدر شرق دجله در لاریم جویبار تدفین خواهد شد.