لزوم راه اندازی مجدد راهیان نور دانشجویی و دانش آموزی

به گزارش کوله‌بار مازندران، نشست ماهانه شورای سیاستگذاری راهیان نور کشور به ریاست سردار دکتر بهمن کارگر رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با حضور سردار علی فضلی نماینده رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ، دبیران قرارگاه های راهیان نور و نمایندگان دستگاه های اجرایی کشور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه29 مهر ماه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار گردید.

 

 


وی به راه اندازی و شروع به کار بسیاری از فعالیت های گروهی در کشور اشاره کرد و افزود: بعد ابلاغ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر راه انداری مجدد اعزام های گروهی و کاروانی راهیان نور، با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت مجوزهای لازم اخذ شده است و با توجه به دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی مناسبی که تهیه و تدوین شده است مشکلی برای برگزاری راهیان نور نداریم .

 رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با تاکید به از سرگیری اردوهای راهیان نور دانش آموزی از عملکرد وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری راهیان نور مجازی تقدیر کرد و گفت: فضای مجازی به تنهایی برای لمس حال و هوای مناطق عملیاتی و یادمان های هشت سال دفاع مقدس کافی نیست و ماهیت اصلی راهیان نور یعنی تاثیر اثر وضعی این حضور در سزمین های شهیدان و دفاع مقدس است.

 سردار کارگر افزود: اردوهای راهیان نور را نخست باید از استان‌های همجوار با مناطق عملیاتی دفاع مقدس و سپس از سایر استان‌ها شروع کنیم.

 وی با اشاره به واگذاری حمایت و پشتیبانی یادمان شهدای کانال کمیل و حنظله به شهرداری تهران اظهار داشت: حضور شهردار جدید فرصت گرانبهایی است و امیدواریم توجه بیشتری به مقوله ارزشهای دفاع مقدس در تهران گردد.

 رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با بیان اینکه نوکری شهدا افتخار ماست و در وجب به وجب یادمان‌های دفاع مقدس خون شهدای گرانقدر ریخته شده است ادامه داد: انتظار می رود شهرداری تهران متولی یادمان‌های بیشتری باشد، همچنین وزارتخانه‌ها باید پای کار بیایند و از یادمان‌های شهدا و دفاع مقدس حمایت و پشتیبانی نمایند.

 در ادامه این نشست آیین نامه حفاظت و مرمت آثار سرزمین های دفاع مقدس مورد تبادل نظر و بررسی اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت و نیز درخواست شهرداری تهران به عنوان پشتیبان و معین یادمان شهدای کانال کمیل و حنظله با اکثریت آراء به تصویب و تایید شورای سیاستگذاری راهیان نور کشور رسید.